REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Amerykański koncern Mars zainwestował ponad 600 mln zł w budowę pod Warszawą nowej fabryki jedzenia dla zwierzątartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Mars zainwestował ponad 600 mln zł w budowę pod Warszawą nowej fabryki jedzenia dla zwierząt
Mars Polska, polska spółka należąca do wielkiego, globalnego, amerykańskiego koncernu Mars, Incorporated, czołowy producent jedzenia dla zwierząt, uruchomił niedawno w miejscowości Błonie pod Warszawą (powiat warszawski zachodni) jedną z najbardziej nowoczesnych fabryk w Europie. Warta ponad 600 mln zł inwestycja, stworzyła blisko 300 nowych miejsc pracy, a firma ma ambitne plany na rozwój fabryki w kolejnych latach. Produkty, które powstają w Błoniu to saszetki najbardziej popularnych marek Mars Petcare i trafią na półki m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.
firma
Pokaż firmę
Zoo-Imperium Sp. z o.o.
Smolec, ul. Żurawinowa 1
[śląskie] Milion złotych na rozbudowę targowiska miejskiego w Żarkachartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Milion złotych na rozbudowę targowiska miejskiego w Żarkach
Gmina Żarki znalazła się na czwartym miejscu w województwie śląskim w konkursie ,,Mój Rynek". Dzięki...
Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce z unijnym dofinansowaniem!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce z unijnym dofinansowaniem!
Budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości ponad 233 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała trzecią umowę o dofinansowanie ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce [FILMY + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce [FILMY + ZDJĘCIA]
Odcinek drogi szybkiego ruchu S3 pomiędzy Kamienną Górą w granicą państwa w Lubawce będzie miał długość ok. 15,3 km, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasem awaryjnym. Wykonawcą tego odcinka jest konsorcjum firm Mosty Łódź (lider) i ONDE (partner). Wartość umowy dla tego odcinka wynosi prawie 900 mln zł.
[Zielona Góra] Duża inwestycja magazynowa Panattoni Europe w Zielonej Górzeartykuł
Pokaż artykuł
[Zielona Góra] Duża inwestycja magazynowa Panattoni Europe w Zielonej Górze
Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozwija lokalizacje wschodzące....
Powstaje kolejna nowa obwodnica w woj. śląskim [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje kolejna nowa obwodnica w woj. śląskim [FILM]
Powstaje kolejna nowa obwodnica w woj. śląskim. Generalny wykonawca, firma NDI z Sopotu buduje za 162,3 mln zł obwodnicę Korczyc, w ciągu DK78. Trasa o długości ok. 9,1 km przebiegać będzie w nowym śladzie, po terenie, na którym aktualnie znajdują się głównie pola uprawne. Jej realizacja wynika m.in. z konieczności dostosowania całego ciągu DK78 do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś.
Złożono wniosek o decyzję ZRID dla najdłuższego odcinka drogi S74artykuł
Pokaż artykuł
Złożono wniosek o decyzję ZRID dla najdłuższego odcinka drogi S74
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) złożyła wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S74 Cedzyna – Łagów. To najdłuższy z sześciu realizowanych obecnie odcinków ekspresowej trasy, która skomunikuje województwa łódzkie, świętokrzyskie i podkarpackie.
Strategiczna dla Polski i NATO droga w "Przesmyku Suwalskim" zostanie zmodernizowanaartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna dla Polski i NATO droga w "Przesmyku Suwalskim" zostanie zmodernizowana
Strategiczna droga wojewódzka nr 652, łącząca Suwałki z granicą Obwodu Królewieckiego, zostanie kompleksowo zmodernizowana. Projekt o wartości 350 mln zł obejmuje budowę ścieżki rowerowej i obwodnicy Filipowa. Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i mobilności w regionie " Przesmyku Suwalskiego" – obszaru uznawanego za strategiczny dla NATO.
[lubelskie] S17 z Sielc do Bogucina oddana do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[lubelskie] S17 z Sielc do Bogucina oddana do użytku
Dobra wiadomość dla kierowców korzystających z drogi krajowej nr 17 pomiędzy Warszawą i Lublinem. Od...
Rusza projektowanie i budowa najdroższej inwestycji drogowej w historii województwa świętokrzyskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Rusza projektowanie i budowa najdroższej inwestycji drogowej w historii województwa świętokrzyskiego
Realizacja kolejnego odcinka S74 w województwie świętokrzyskim stała się faktem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umową na zaprojektowanie i wybudowanie ekspresowej trasy między Cedzyną a Łagowem. To najdłuższy z sześciu realizowanych obecnie odcinków drogi, która skomunikuje Łódzkie, Świętokrzyskie i Podkarpacie.
[Wrocław] Centrum Wrocławia przenosi się na zachód – Dzień Otwarty na osiedlu Lokum da Vinciartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Centrum Wrocławia przenosi się na zachód – Dzień Otwarty na osiedlu Lokum da Vinci
Miejsce do życia, odpoczynku i do spotkań z przyjaciółmi. Doskonała inwestycja pod wynajem i idealna...
[wielkopolskie] V etap osiedla Zielone Rabowice II pod Poznaniem na starcieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] V etap osiedla Zielone Rabowice II pod Poznaniem na starcie
Osiedle Zielone Rabowice II wkracza w kolejny, już V etap realizacji, co jest najlepszym dowodem na...
Pomorska infrastruktura kultury z szansami na unijne wsparcieartykuł
Pokaż artykuł
Pomorska infrastruktura kultury z szansami na unijne wsparcie
Pomorski urząd marszałkowski ogłosił nabór na dofinansowanie projektów mających na celu wzmacnianie roli kultury w procesie zwiększania spójności społecznej województwa. Dotacja może sięgać 85 proc. kosztów kwalifikowanych; w puli jest ponad 112 mln zł.
Infrastruktura ładowania powinna wyprzedzać rozwój elektromobilności w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Infrastruktura ładowania powinna wyprzedzać rozwój elektromobilności w Polsce
Przyjęte w listopadzie 2023 r. unijne rozporządzenie ws. rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR) oznacza dla Polski konieczność wykonania wielu ambitnych zadań związanych z elektromobilnością i paliwami alternatywnymi. O tym, czy jesteśmy w stanie je spełnić, mówił Peter Badík, współzałożyciel i partner zarządzający GreenWay podczas Kongresu Nowej Mobilności w Łodzi (24-26 września).
[Turzno] A1, droga łącząca węzeł Turzno na autostradzie A1 z DK nr 15inwestycja
Pokaż inwestycję
[Turzno] A1, droga łącząca węzeł Turzno na autostradzie A1 z DK nr 15
Turzno, Górsk
W woj. podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILMY]
Na odcinku drogi ekspresowej S19 Babica–Jawornik trwa budowa najwyższej estakady w Polsce. Konstrukcja ES-26 osiągnie ponad 80 metrów wysokości i stanie się kluczowym elementem trasy Via Carpatia, łączącej północ i południe Europy. Dzięki nowej infrastrukturze poprawi się bezpieczeństwo ruchu, skróci czas przejazdu oraz zwiększy się przepustowość transportowa w południowej części Podkarpacia. Zaawansowanie prac sięga już 68%, a zakończenie inwestycji o wartości 1,25 mld zł zaplanowano na wrzesień 2026 roku.
Via Carpatia S19: Powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Via Carpatia S19: Powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce [FILM]
W województwie podkarpackim powstaje najwyższa estakada drogowa w Polsce. Inwestycja realizowana jest w ramach budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Babica - Jawornik. Zakończenie budowy podpór estakady ES 26 to jeden z najważniejszych momentów realizacji tego obiektu, stanowiącego część drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica-Jawornik. ES 26 będzie najwyższą estakadą w Polsce, a jej filary osiągną 80 metrów wysokości.
Wrocław: Uniwersytet Przyrodniczy inwestuje ponad 60 milionów w nowe centra badawczeartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Uniwersytet Przyrodniczy inwestuje ponad 60 milionów w nowe centra badawcze
Kompleksy na Placu Grunwaldzkim oraz w Biskupinie będą gotowe odpowiednio za około dwa i trzy lata....
Co słychać na budowie drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Babica – Jawornik? [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie drogi ekspresowej S19 Via Carpatia Babica – Jawornik? [ZDJĘCIA]
Budowa drogi ekspresowej S19 Via Carpatii w województwie podkarpackim jest coraz bardziej zaawansowana. Za nami 75. tydzień robót budowlanych. Po przerwie zimowej tempo wykonywanych prac znacznie przyspieszyło a sprzyjające warunki atmosferyczne pozwalają Wykonawcy na kontynuowanie robót w każdej branży.
REKLAMA